Democracy - en to hu_HU translation catalogue (224 entries)

en: Nothing was selected.
hu_HU: Semmi sincs kiválasztva

en: Poll
hu_HU: Szavazás

en: Answer
hu_HU: Válasz

en: User
hu_HU: Felhasználó

en: Date
hu_HU: Dátum

en: Delete logs only
hu_HU: Csak a naplózás törlése

en: Delete logs and votes
hu_HU: Naplózás és szavazatok törlése

en: Poll's logs:
hu_HU: Szavazatok naplója:

en: Edit poll
hu_HU: Szavazás szerkesztése

en: NEW answers logs
hu_HU: Új válaszok a szavazáshoz

en: Search by IP
hu_HU: Keresés IP cím alapján

en: Poll logs
hu_HU: Szavazás naplók

en: Question
hu_HU: Kérdés

en: Poll Opened
hu_HU: Nyitott szavazás

en: Active polls
hu_HU: aktív szavazások

en: Users vote
hu_HU: Felhasználók szavazata

en: Answers
hu_HU: Válaszok

en: In posts
hu_HU: Bejegyzésekben

en: Added
hu_HU: Hozzáadott

en: Users can add answers (democracy).
hu_HU: A felhasználók hozzáadhatnak válaszokat.

en: Users can revote
hu_HU: A felhasználók újra szavazhatnak

en: Only for registered user.
hu_HU: Csak regisztrált felhasználóknak.

en: Users can choose many answers (multiple).
hu_HU: A felhasználók több választ is megjelölhetnek (több válasz lehetséges).

en: Allow to watch the results of the poll.
hu_HU: Eredmények megjelenítésének engedélyezése.

en: Edit
hu_HU: Szerkesztés

en: Logs
hu_HU: Bejelentkezések

en: Are you sure?
hu_HU: Biztos vagy benne?

en: Delete
hu_HU: Cancella

en: voters / votes
hu_HU: szavazók / szavazat

en: Insert Poll of Democracy
hu_HU: Szavazás beillesztése

en: Insert Poll ID
hu_HU: Szavazás ID (azonosító) beillesztése

en: Search
hu_HU: Keresés

en: shortcode for use in post content
hu_HU: Rövid kód a bejegyzésben történő használathoz

en: Question:
hu_HU: Kérdés:

en: Answers:
hu_HU: Válaszok:

en: reset order
hu_HU: Újraindítás

en: Sum of votes:
hu_HU: Összes szavazat:

en: Users vote:
hu_HU: Felhasználók szavazata:

en: leave blank to update from logs
hu_HU: hagyd üresen a napló frissítéséhez

en: Voices
hu_HU: Szavazatok

en: Allow users to add answers (democracy).
hu_HU: Válasz lehetővé tétele a felhasználó számára.

en: Activate this poll.
hu_HU: Aktiválja ezt a szavazást.

en: Allow to choose multiple answers.
hu_HU: Több válasz lehetőségének engedélyezése.

en: Date, when poll was/will be closed. Format: dd-mm-yyyy.
hu_HU: Szavazat lezárásának időpontja. Formátum: nn-hh-éééé

en: Allow to change mind (revote).
hu_HU: Újra szavazás lehetséges.

en: Only registered users allowed to vote.
hu_HU: Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak.

en: as in settings
hu_HU: mint a beállítások

en: How to sort the answers during the vote?
hu_HU: Hogyan lehet rendezni a választ a szavazás során?

en: Note: This text will be added under poll.
hu_HU: Megjegyzés: Ez a szöveg a szavazás alatt jelenik meg.

en: Create date.
hu_HU: Dátum létrehozása.

en: Save Changes
hu_HU: Vátoztatások mentése

en: Add Poll
hu_HU: Szavazás hozzáadása

en: Posts where the poll shortcode used:
hu_HU: Bejegyzések, ahol a szavazások szerepelnek:

en: As it was added (by ID)
hu_HU: A nyertesek felül

en: Winners at the top
hu_HU: A nyertesek alul

en: Mix
hu_HU: Keverés

en: Logs records turned off in the settings - logs are not recorded.
hu_HU: Napló feljegyzések kikapcsolhatók a beállításokban - szavaztok nem kerülnek rögzítésre.

en: Delete all NEW marks
hu_HU: Minden új jelölés törlése

en: Delete logs of closed pols - %d
hu_HU: Bezárt szavazás szavazatainak törlése - %d

en: Delete all logs
hu_HU: Összes napló törlése

en: Log data & take visitor IP into consideration? (recommended)
hu_HU: Adatok naplózása és látogató IP címének figyelés? (ajánlott)

en: Saves data into Data Base. Forbids to vote several times from a single IP or to same WordPress user. If a user is logged in, then his voting is checked by WP account. If a user is not logged in, then checks the IP address. The negative side of IP checks is that a site may be visited from an enterprise network (with a common IP), so all users from this network are allowed to vote only once. If this option is disabled the voting is checked by Cookies only. Default enabled.
hu_HU: Menti az adatokat az adatbázisba. Többszörös szavazatok tiltása azonos IP címről vagy azonos felhasználónévről. Ha a szavazó be van jelentkezve, akkor a bejelentkezett WP azonosítóját veszi alapul az azonosításra. Ha nincs bejelentkezve  a szavazó, akkor az IP címét veszi alapul a felhasználó azonosítására. Ha egy IP címről (pl. vállalati IP cím) több felhasználó szeretne szavazni, az nem lehetséges, mivel azonos IP címről csak egyszer engedélyezett a szavazás. Ha ez az opció ki van kapcsolva, akkor a felhasználók ellenőrzés a cookie-k alapján történik. Alapértelmezésben engedélyezve van ez a funkció.

en: How many days to keep Cookies alive?
hu_HU: Hány napig legyenek érvényben a cookie-k?

en: HTML tags to wrap the poll title.
hu_HU: HTML tag-ek a szavazás címének formázásához.

en: poll's question
hu_HU: szavazás kérdése

en: Example: <code>&lt;h2&gt;</code> и <code>&lt;/h2&gt;</code>. Default: <code>&lt;strong class=&quot;dem-poll-title&quot;&gt;</code> & <code>&lt;/strong&gt;</code>.
hu_HU: Például: <code>&lt;h2&gt;</code> и <code>&lt;/h2&gt;</code>. Alapértelmezett: <code>&lt;strong class=&quot;dem-poll-title&quot;&gt;</code> & <code>&lt;/strong&gt;</code>.

en: Polls archive page ID.
hu_HU: Szavazatok archív oldalának azonosítója (ID).

en: Go to archive page
hu_HU: Ugrás az archív oldalra

en: Create/find archive page
hu_HU: Archív oldal létrehozása/keresése

en: Specify the poll archive link to be in the poll legend. Example: <code>25</code>
hu_HU: Adja meg a szavazás archív linkjét. Például: <code>25</code>

en: Global Polls options
hu_HU: Általános szavazási beállítások

en: How to sort the answers during voting, if they don't have order? (default option)
hu_HU: Hogyan lehet rendezni a szavazást menet közben, ha nincs rendezve? (alapértelmezett beállítás)

en: This is the default value. Option can be changed for each poll separately.
hu_HU: Ez az alapértelmezett érték. Ezt az opciót meg lehet változtatni az egyes szavazásoknál.

en: Only registered users allowed to vote (global option)
hu_HU: Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak (általános beállítás)

en: This option  is available for each poll separately, but if you heed you can turn ON the option for all polls at once, just tick.
hu_HU: Ez a lehetőség minden szavazásnál külön-külön beállítható, de itt bekapcsolhatja az összes szavazáshoz ezt az opciót.

en: Prohibit users to add new answers (global Democracy option).
hu_HU: Megtiltja a felhasználóknak új válaszok hozzáadását (általános beállítás)

en: This option  is available for each poll separately, but if you heed you can turn OFF the option for all polls at once, just tick.
hu_HU: Ez az opció külön-külön változtatható a szavazásoknál, de ha figyelmen kívül szeretné hagyni ezt az opciót, itt kikapcsolhatja az összes szavazásra vonatkozóan.

en: Remove the Revote possibility (global option).
hu_HU: Újra szavazás lehetőségének kikapcsolása (általános beállítás).

en: Don't show poll results (global option).
hu_HU: Szavazások eredményének megjelenítése kikapcsolva (általános beállítás).

en: If checked, user can't see poll results if voting is open.
hu_HU: Ha be van kapcsolva, a felhasználó nem láthatja a szavazás eredményét, ha még tart a szavazás.

en: Don't show poll results link (global option).
hu_HU: Ne mutassa a szavazás eredményére mutató linket (általános beállítás).

en: Users can see results after vote.
hu_HU: A felhasználók lássák az eredményt a szavazás után.

en: Hide vote button.
hu_HU: Szavazás gomb elrejtése.

en: Hide vote button if it is NOT multiple poll with revote option. User will vote by clicking on answer itself.
hu_HU: Szavazógomb elrejtése, ha NEM  több válaszos (multiple) szavazásról van szó.  A szavazó így nem a gombra, hanem magára a válaszra kattintva adja le szavazatát.

en: Others
hu_HU: Egyebek

en: ON
hu_HU: BE

en: OFF
hu_HU: KI

en: Force enable gear to working with cache plugins. The condition: %s
hu_HU: Plugin ceche-elésének erőltetése. Feltétel: %s

en: Democracy has smart mechanism for working with page cache plugins like "WP Total Cache". It is ON automatically if such plugin is enabled on your site. But if you use unusual page caching plugin you can force enable this option.
hu_HU: Gyorsító tárazás engedélyezése alapértelmezetten be van kapcsolva, mint a legtöbb WP oldalon. Ha más oldalon kívánja használni, itt adhatja meg, hogy használja ezt más oldalak esetén is.

en: Add plugin menu on the toolbar?
hu_HU: Hozzáadja a plugin menüjét az eszköztárhoz?

en: Uncheck to remove the plugin menu from the toolbar.
hu_HU: Az eltávolításhoz szüntesse meg a plugin menüjét az eszköztárban.

en: Add fast Poll insert button to WordPress visual editor (TinyMCE)?
hu_HU: Hozzáadja a szavazás gombot a vizuális szerkesztő menüjéhez (TinyMCE)?

en: Uncheck to disable button in visual editor.
hu_HU: Szüntesse meg a kijelölést a vizuális szerkesztőnél az eltávolításhoz.

en: Role names, except 'administrator' which will have access to manage plugin.
hu_HU: Szerepkörök, melyek hozzáférhetnek a szavazás modul kezeléséhez a rendszergazdákon kívül.

en: Migration
hu_HU: Eltávolítás

en: Migrate from WP Polls plugin
hu_HU: Szavazás plugin eltávolítása a WP-ből.

en: All polls, answers and logs of WP Polls will be added to Democracy Poll
hu_HU: Minden szavazás, válasz és naplózás bekerül a Democracy Poll-ba

en: Save Options
hu_HU: Beállítások mentése

en: Reset Options
hu_HU: Beállítások visszaállítása

en: If checked, the plugin's .js file will NOT be connected to front end. Enable this option to test the plugin's work without JavaScript.
hu_HU: Ha be van jelölve ez az opció, nincsenek csatlakoztatva a JS fájlok. Engedélyezze ezt az opciót, ha tesztelni szeretné a működést JavaScript nélkül.

en: Show copyright
hu_HU: Szerzői jog megjelenítése

en: Link to plugin page is shown on front page only as a &copy; icon. It helps visitors to learn about the plugin and install it for themselves. Please don't disable this option without urgent needs. Thanks!
hu_HU: Link a plugin-hoz, ahonnan a látogatók letölthetik saját maguknak is. kérjük, ne kapcsolja ki ezt a lehetőséget!

en: Widget
hu_HU: Modul (widget)

en: Check to activate the widget.
hu_HU: Jelölje be a modul aktiválásához.

en: Force plugin versions update (debug)
hu_HU: Plugin frissítésének kényszerítése (debug)

en: Choose Theme
hu_HU: Válassz témát

en: Other settings
hu_HU: Egyéb beállítások

en: Max height of the poll in px. When poll has very many answers, it's better to collapse it. Set '-1', in order to disable this option. Default 500.
hu_HU: A szavazás magasságának maximális mérete pixelben (px). Ha nagyon sok válasz van, akkor jobb, ha kikapcsolja ezt. LEtiltáshoz írjon be "-1"-et. Alapértelmezett: 500.

en: Animation speed in milliseconds.
hu_HU: Animáció sebessége milliszekundumban.

en: Progress line
hu_HU: Haladás vonal.

en: winner - 100%, others as % of the winner
hu_HU: Győztes - 100%, egyebek százaléka a győzteshez képest

en: How to fill (paint) the progress of each answer?
hu_HU: Hogyan kell kitölteni (kifesteni) a haladást az egyes válaszoknál?

en: Button
hu_HU: Gomb

en: The colors correctly affects NOT for all buttons. You can change styles completely in "additional styles" field bellow.
hu_HU: A színek hangsúlyozzák az összes gombot. Ezt meg lehet változtatni az "további stílusok" mezőben.

en: An additional css class for all buttons in the poll. When the template has a special class for buttons, for example <code>btn btn-info</code>
hu_HU: Egy további css osztály az összes gombra a szavazásokban. Amikor egy speciális stílust szeretnénk alkalmazni egy gombon. Pl.: <code>btn btn-info</code>

en: AJAX loader
hu_HU: AJAX betöltő

en: AJAX Loader. If choose "NO", loader replaces by dots "..." which appends to a link/button text. SVG images animation don't work in IE 11 or lower, other browsers are supported at  90% (according to caniuse.com statistics).
hu_HU: AJAX betöltés. Ha NEM van kiválasztva, egy pontsor helyettesíti az animációt és egy link, melyet hozzáfűzi egy link/gomb szövegét. Az SVG kép animációk nem működnek IE11 vagy annál régebbi böngészők alatt, más böngészők támogatottsága 90%. (caniuse.com felmérés alapján)

en: Custom/Additional CSS styles
hu_HU: Egyedi/kiegészítő CSS stílusok

en: All CSS styles that uses now
hu_HU: Összes jelenleg használt CSS stílus

en: It's all collected css styles: theme, button, options. You can copy this styles to the "Custom/Additional CSS styles:" field, disable theme and change copied styles by itself.
hu_HU: Az összes CSS stílus, ami jelenleg használatban van. Másold az "Egyedi/kiegészítő CSS stílusok" mezőbe. Téma tiltása és módosítása.

en: Original
hu_HU: Eredeti

en: Your variant
hu_HU: Te változatod

en: Save Text
hu_HU: Szöveg mentése

en: Shortcodes replaced: %s
hu_HU: Lecserélt rövid kód: %s

en: Data of migration deleted
hu_HU: Eltávolítás dátuma

en: Migration from WP Polls done
hu_HU: Eltávolítás a WP szavazásokból

en: Replace WP Polls shortcodes in posts
hu_HU: WP szavazás rövid kódjának áthelyezése a bejegyzésben

en: Cancel the shortcode replace and reset changes
hu_HU: Rövid kód áthelyezésének törlése, változások visszaállítása.

en: Delete all data about WP Polls migration
hu_HU: Össze adat törlése a WP szavazás eltávolításakor.

en: Back
hu_HU: Vissza

en: Polls List
hu_HU: Szavazások listája

en: Add new poll
hu_HU: Új szavazás hozzáadása

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Theme Settings
hu_HU: Téma beállítások

en: Texts changes
hu_HU: Szöveg módosítás

en: Deactivate
hu_HU: Deaktivál

en: Activate
hu_HU: Aktivál

en: Close voting
hu_HU: Szavazás zárása

en: Open voting
hu_HU: Szavazás nyitása

en: Results view:
hu_HU: Eredmények nézet:

en: Vote view:
hu_HU: Szavazás nézet:

en: AJAX loader view:
hu_HU: AJAX betöltés nézet:

en: Save All Changes
hu_HU: Minden változás mentése

en: New Poll Added
hu_HU: Új szavazás hozzáadása

en: Updated
hu_HU: Frissítve

en: Nothing was updated
hu_HU: Semmi sem frissült

en: Poll Deleted
hu_HU: Szavazás törölve

en: You can not activate closed poll...
hu_HU: Nem lehet aktiválni zárt közvélemény-kutatás...

en: Poll Activated
hu_HU: Aktív szavazás

en: Poll Deactivated
hu_HU: Kikapcsolt szavazás

en: Poll Updated
hu_HU: Frissített szavazás

en: Polls Archive
hu_HU: Archív szavazások

en: Failed to delete
hu_HU: Nem törölt

en: Download the Democracy Poll
hu_HU: Democracy Poll letöltése

[ctx: front]
en: Add your answer
hu_HU: Add le a szavazatod ...

[ctx: front]
en: Already voted...
hu_HU: Már szavaztál ...

[ctx: front]
en: Vote
hu_HU: Szavazás

[ctx: front]
en: Results
hu_HU: Eredmény

[ctx: front]
en: This is Your vote.
hu_HU: Ez a te szavazatod.

[ctx: front]
en: The answer was added by a visitor
hu_HU: A választ egy látogató adta le

[ctx: front]
en: %s - %s%% of all votes
hu_HU: %s - %s%% az összes szavazat

[ctx: front]
en: vote,votes,votes
hu_HU: szavazás, szavazat, szavazat

[ctx: front]
en: Total Votes: %s
hu_HU: Összes szavazat: %s

[ctx: front]
en: Voters: %s
hu_HU: Szavazók: %s

[ctx: front]
en: Begin
hu_HU: Kezdődik

[ctx: front]
en: End
hu_HU: Vége

[ctx: front]
en:  - added by visitor
hu_HU: - látogató által leadva

[ctx: front]
en: Voting is closed
hu_HU: Szavazás zárva

[ctx: front]
en: Polls Archive
hu_HU: Archív szavazások

[ctx: front]
en: Revote
hu_HU: Újra szavazás

[ctx: front]
en: Are you sure you want cancel the votes?
hu_HU: Valóban törölni szeretnéd a szavazatodat?

[ctx: front]
en: You or your IP had already vote.
hu_HU: A te IP címedről már érkezett be szavazat.

en: Democracy Poll Widget
hu_HU: Democracy Pool modul (widget)

en: Poll question = widget title?
hu_HU: Szavazás kérdése = modul címe?

en: Poll title:
hu_HU: Szavazás címe:

en: - Active (random all active)
hu_HU: - Aktív szavazások (véletlen az aktívak közül)

en: - Last open poll
hu_HU:  - Legutóbb megnyitott szavazás

en: Which poll to show?
hu_HU: Melyik szavazást mutassam?

en: Check if you see something like "no_IP__123" in IP column on logs page. (not recommended)
hu_HU: Ellenőrizze, hogy lát-e ilyet az IP oszlopban a naplóoldalon: „no_IP__123” (nem ajánlott)

en: Useful when your server does not work correctly with server variable REMOTE_ADDR. NOTE: this option give possibility to cheat voice.
hu_HU: Hasznos, ha a szerver nem kezeli jól a REMOTE_ADDR változót. FIGYELEM: ez a beállítás csalásra adhat lehetőséget.

en: Poll results hidden for now...
hu_HU: A szavazás eredménye egyelőre rejtett...

en: From posts:
hu_HU: Bejegyzésekből:

[ctx: front]
en: Only registered users can vote. <a>Login</a> to vote.
hu_HU: Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak. <a>Bejelentkezés</a> a szavazáshoz.

en: What is the capital city of France?
hu_HU: Mi Franciaország fővárosa?

en: Paris
hu_HU: Párizs

en: Rome
hu_HU: Róma

en: Poll Closed
hu_HU: Szavazás lezárva

en: Attach a poll to the post
hu_HU: Szavazás hozzáadása a bejegyzéshez

en: random active poll
hu_HU: véletlenszerű aktív szavazás

en: %s - shortcode
hu_HU: %s – shortcode

en: Polls copied: %d. Answers copied: %d. Logs copied: %d
hu_HU: Átvett szavazások: %d. Átvett válaszok: %d. Átvett naplók: %d

en: No theme
hu_HU: Nincs téma

en: as percent of all votes
hu_HU: az összes szavazat százalékában

en: Line Color
hu_HU: Vonal színe

en: Line color (for voted user)
hu_HU: Vonal színe (szavazó esetén)

en: Background color
hu_HU: Háttérszín

en: Line height
hu_HU: Vonal vastagsága

en: Progress line animation effect speed (default 1500). Set 0 to disable animation.
hu_HU: Animáció sebessége (alapértelmezett 1500). 0 letiltja az animációt.

en: No (default)
hu_HU: Nem (alapértelmezett)

en: Button colors
hu_HU: Gomb színek

en: Bg color
hu_HU: Háttérszín

en: Text Color
hu_HU: Szöveg színe

en: Border Color
hu_HU: Szegélyszín

en: Hover button colors
hu_HU: Gomb színek (hover)

en: No (dots...)
hu_HU: Nem (pontok...)

en: In this field you can add some additional css properties or completely replace current css theme. Write here css and it will be added at the bottom of current Democracy css. To complete replace styles, check "No theme" and describe all styles.
hu_HU: Ebben a mezőben további CSS-t adhatsz hozzá vagy teljesen lecserélheted az aktuális stílust. Az itt megadott CSS a Democracy plugin CSS-ének végére kerül. Teljes csere esetén válaszd a „Nincs téma” opciót és add meg az összes stílust.

en: This field cleaned manually, if you reset options of this page or change/set another theme, the field will not be touched.
hu_HU: Ezt a mezőt csak manuálisan lehet törölni; ha visszaállítod az opciókat vagy témát váltasz, ez érintetlen marad.

en: are you sure?
hu_HU: Biztos vagy benne?

en: Minified version (uses to include it in HTML)
hu_HU: Minimális verzió (HTML-hez)

en: Expire
hu_HU: Lejár

en: Lines deleted: %s
hu_HU: Törölt sorok: %s

en: Removed logs: %d. Removed answers:%d. Removed users %d.
hu_HU: Eltávolított naplók: %d. Válaszok: %d. Felhasználók: %d.

en: If you like this plugin, please <a>leave your review</a>
hu_HU: Ha tetszik a bővítmény, kérjük, <a>írj véleményt</a>

en: Show on page
hu_HU: Megjelenítés az oldalon

en: How many days the user's browser remembers the votes. Default: 365. Note: works together with IP log.
hu_HU: Hány napig emlékezzen a böngésző a szavazatra (alapértelmezett: 365). IP naplózással együtt működik.

en: To set hours use float number - 0.04 = 1 hour.
hu_HU: Órához tizedes számot adj meg – 0.04 = 1 óra.

en: Disable post metabox.
hu_HU: Metabox letiltása a bejegyzéseknél.

en: Check this to disable polls metabox functionality for posts where you can attached poll to a post...
hu_HU: Jelöld be, hogy letiltsd a szavazás metaboxot a bejegyzéseknél...

en: Inline script code directly in the HTML
hu_HU: Script közvetlenül a HTML-ben

en: Enable to add plugin scripts directly into HTML instead of loading separate .js files. This reduces server requests and speeds up page loading.
hu_HU: Engedélyezd, hogy a plugin szkriptek közvetlenül a HTML-be kerüljenek, nem külön .js fájlban. Csökkenti a kérések számát és gyorsítja a betöltést.

en: Or if IP detection is wrong. (for cloudflare)
hu_HU: Vagy ha hibás az IP felismerése (pl. Cloudflare esetén).

en: Don't connect JS files. (Debug)
hu_HU: JS fájlok ne töltődjenek be (hibakeresés)

en: ERROR: You select more number of answers than it is allowed...
hu_HU: HIBA: Több választ jelöltél meg, mint engedélyezett...

en: Alphabetically
hu_HU: Betűrendben
