Wyoming High School Football Scoreboard and Standings Week 4 2021

Kevin Koile - Sheridan Media

The 2021 regular season is half complete.

4A Sheridan’s next game is scheduled for Friday, October 1st at home vs. Natrona at 7pm.

2A Big Horn’s next game is scheduled for Friday, October 1st at Torrington at 5pm.

2A Tongue River’s next game is scheduled for Friday, October 1st at home vs. Upton-Sundance at 6pm.

3A Buffalo’s next game is scheduled for Friday, October 1st at Riverton at 7pm.

6-Man Kaycee’s next game is scheduled for Friday, October 1st at Farson-Eden at 2pm.

4A Standings:

Thunder Basin 4-1

Cheyenne East 4-1

Sheridan 4-1

Rock Springs 4-1

Natrona 3-2

Kelly Walsh 3-2

Campbell County 2-3

Cheyenne Central 1-4

Cheyenne South 0-5

Laramie 0-5

4A Scores:

Cheyenne East 24 Sheridan 21

Rock Springs 17 Natrona 14

Thunder Basin 61 Campbell County 15

Kelly Walsh 34 Laramie 24

Cheyenne Central 38 Cheyenne South 0

3A East Standings: (Conference Record listed first, then overall record)

Buffalo 1-0, 3-1

Douglas 1-0, 3-1

Worland 1-0, 2-2

Lander 0-1, 1-3

Rawlins 0-1, 0-4

Riverton 0-1, 0-4

3A West Standings:

Cody 1-0, 4-0

Evanston 1-0, 4-0

Jackson 1-0, 3-1

Powell 0-1, 3-1

Star Valley 0-1, 1-3

Green River 0-1, 0-4

3A Scores:

Buffalo 48 Rawlins 6

Douglas 49 Riverton 0

Worland 24 Lander 17

Cody 38 Powell 14

Evanston 27 Green River 7

Jackson 28 Star Valley 22

2A East Standings: (Conference Record listed first, then overall record)

Wheatland 3-0, 4-0

Torrington 3-0, 3-1

Big Horn 2-1, 2-2

Tongue River 1-2, 2-2

Upton-Sundance 1-2, 2-2

Burns 1-2, 1-3

Newcastle 1-2, 1-3

Glenrock 0-3, 1-3

2A West Standings:

Lyman 3-0, 4-0

Cokeville 2-1, 3-1

Lovell 2-1, 3-1

Kemmerer 2-1, 2-2

Big Piney 1-1, 2-1

Thermopolis 1-1, 1-2

Mountain View 0-3, 0-4

Pinedale 0-3, 0-4

2A Scores:

Big Horn 30 Burns 8

Newcastle 20 Tongue River 17 OT

Torrington 24 Upton-Sundance 14

Wheatland 41 Glenrock 6

Lyman 42 Big Piney 16

Cokeville 36 Pinedale 0

Kemmerer 21 Mountain View 20

Lovell 51 Thermopolis 15

9-Man East Standings:

Pine Bluffs 3-0, 4-0

Wright 2-0, 3-1

Lusk 2-1, 3-1

Saratoga 1-1, 3-1

Southeast 1-1, 1-3

Lingle-Ft. Laramie 0-3, 0-4

Moorcroft 0-3, 0-4

9-Man West Standings:

Shoshoni 3-0, 4-0

Rocky Mountain 2-1, 3-1

Riverside 2-1, 2-2

Wind River 1-1, 3-1

Greybull 1-2, 2-2

St. Stephens 0-2, 0-4

Wyoming Indian 0-2, 0-4

9-Man Scores:

Pine Bluffs 52 Southeast 19

Wright 21 Moorcroft 6

Lusk 46 Lingle-Ft. Laramie 36

Shoshoni 19 Wind River 0

Rocky Mountain 35 Greybull 20

Riverside 58 Wyoming Indian 0

Saratoga 2 St. Stephens 0 Forfeit

6-Man East Standings:

Hulett 1-0, 3-0

Guernsey-Sunrise 1-0, 2-2

Kaycee 0-1, 1-3

H.E.M. 0-1, 0-2

Midwest 0-0, 2-2

6-Man West Standings:

Little Snake River 3-0, 4-0

Meeteetse 2-0, 3-0

Encampment 1-1, 2-1

Farson-Eden 1-1, 2-1

Dubois 0-2, 2-2

Burlington 0-3, 0-4

6-Man Scores:

Meeteetse 74 Burlington 68

Midwest 51 Kelly Walsh Sophomores 6

Natrona Sophomores at Encampment – Canceled

Guernsey-Sunrise 50 H.E.M. 13

Hulett 73 Kaycee 24

Little Snake River 46 Dubois 0

Off Week: Farson-Eden



Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*