Wyoming High School Football Scoreboard and Standings Week 3 2021

Kevin Koile - Sheridan Media

A few big games have been played, but there are many more to come.

4A Sheridan’s next game is scheduled for Friday, September 24th at Cheyenne East at 6pm.

2A Big Horn’s next game is scheduled for Friday, September 24th at home vs. Burns at 2pm.

2A Tongue River’s next game is scheduled for Friday, September 24th at Newcastle at 6pm.

3A Buffalo’s next game is scheduled for Friday, September 24th at home vs. Rawlins at 6pm.

6-Man Kaycee’s next game is scheduled for Saturday, September 25th at Hulett at 1pm.

4A Standings:

Sheridan 4-0

Rock Springs 3-1

Thunder Basin 3-1

Cheyenne East 3-1

Natrona 3-1

Kelly Walsh 2-2

Campbell County 2-2

Cheyenne Central 0-4

Cheyenne South 0-4

Laramie 0-4

4A Scores:

Sheridan 27 Rock Springs 24

Natrona 42 Kelly Walsh 7

Cheyenne East 49 Laramie 8

Thunder Basin 10 Cheyenne Central 7

Campbell County 67 Cheyenne South 15

3A East Standings:

Buffalo 2-1

Douglas 2-1

Lander 1-2

Worland 1-2

Rawlins 0-3

Riverton 0-3

3A West Standings:

Cody 3-0

Evanston 3-0

Powell 3-0

Jackson 2-1

Star Valley 1-2

Green River 0-3

3A Scores:

Cody 49 Buffalo 14

Evanston 20 Lander 14

Jackson 28 Riverton 17

Powell 17 Douglas 0

Star Valley 74 Rawlins 7

Worland 49 Green River 35

2A East Standings: (Conference Record listed first, then overall record)

Wheatland 2-0, 3-0

Torrington 2-0, 2-1

Tongue River 1-1, 2-1

Upton-Sundance 1-1, 2-1

Big Horn 1-1, 1-2

Burns 1-1, 1-2

Glenrock 0-2, 1-2

Newcastle 0-2, 0-3

2A West Standings:

Lyman 2-0, 3-0

Big Piney 1-0, 2-0

Thermopolis 1-0, 1-1

Lovell 1-1, 2-1

Kemmerer 1-1, 1-2

Cokeville 1-1, 2-1

Mountain View 0-2, 0-3

Pinedale 0-2, 0-3

2A Scores:

Big Horn 20 Newcastle 0

Torrington 42 Tongue River 14

Wheatland 38 Upton-Sundance 28

Burns 26 Glenrock 22

Lyman 34 Lovell 15

Cokeville 28 Mountain View 7

Thermopolis 41 Kemmerer 14

Big Piney 28 Pinedale 0

9-Man East Standings:

Pine Bluffs 2-0, 3-0

Saratoga 1-1, 2-1

Southeast 1-0, 1-2

Wright 1-0, 2-1

Lusk 1-1, 2-1

Lingle-Ft. Laramie 0-2, 0-3

Moorcroft 0-2, 0-3

9-Man West Standings:

Shoshoni 2-0, 3-0

Wind River 1-0, 3-0

Greybull 1-1, 2-1

Rocky Mountain 1-1, 2-1

Riverside 1-1, 1-2

Wyoming Indian 0-1, 0-3

St. Stephens 0-2, 0-3

9-Man Scores:

Pine Bluffs 52 Saratoga 0

Lusk 50 Moorcroft 6

Wright 20 Lingle-Ft. Laramie 7

Wind River 8 Southeast 6

Greybull 50 Wyoming Indian 0

Rocky Mountain 19 Riverside 12

Shoshoni 72 St. Stephens 6

6-Man East Standings:

Hulett 0-0, 2-0

Guernsey-Sunrise 0-0, 1-2

Kaycee 0-0, 1-2

H.E.M. 0-0, 0-1

Midwest 0-0, 1-2

6-Man West Standings:

Little Snake River 2-0, 3-0

Meeteetse 1-0, 2-0

Encampment 1-1, 2-1

Farson-Eden 1-1, 2-1

Dubois 0-1, 2-1

Burlington 0-2, 0-3

6-Man Scores:

Little Snake River 68 Burlington 16

Hulett 67 Sheridan Sophomores 54

Kaycee 2 Edgemont, SD 0 FORFEIT

Midwest 75 Natrona Sophomores 32

Meeteetse 80 Dubois 68

Encampment 38 Farson-Eden 30

H.E.M. at Natrona Sophomores – Canceled!



Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*